Sedma video oddaja o kakovostnem življenju v informacijski družbi govori o crowdsourcing-u. Gre za vrsto aktivnosti, ki povezuje anonimno množico ljudi pri prostovoljnem reševanju nekega izziva. Na takšen način posamezniki združijo pester nabor znanja, izkušenj, talentov in idej ter dosežejo dolgoročno korist za celotno skupnost. V ospredju je torej ideja, da lahko kolektivna inteligenca doseže več kot individualna.
Fenomen, ki največkrat poteka preko spleta, v slovenskem jeziku opisujemo z besednimi zvezami: množično zunanje izvajanje, moč oz. znanje množic, množicanje, in podobno. Najbolj znani primeri crowdsourcinga so Wikipedia, iStockphoto, Linux in Threadless.
O crowdsourcingu so spregovorili:
- Eva Matjaž, (Kreativni center Poligon);
- Tanja Aitamurto, (Brown Inštitut za medijske inovacije na Univerzi Stanford);
- Darka Podmenik, (Inštitut za razvojne in strateške analize – IRSA);
- Anže Kokot, (Zavod ZMAG);
- Marina Markežič, (Zavod ZMAG);
- Matija Milkovič Biloslav, (start-up produkt SWICH, Zavod ZMAG);
- Ana Kandare, Zavod Radio Študent.
Oddaja Crowdsourcing – množično izvajanje je del cikla video oddaj na temo informacijske družbe, s katerimi želimo v Mreži nevladnih organizacij za vključujočo informacijsko družbo na razumljiv in zanimiv način informirati, ozaveščati javnost o aktualnih izzivih in problemih na področju digitalne družbe, ki so neposredno povezani z vsakdanjim življenjem ljudi.
Produkcija: PiNA